Çıtır Boyamalarım

Boyalarımla haşır neşir Olmayı özlemişim. Ucuzculardan aldığım bambu kâselerini boyadım. Ortadaki beyaz vazomda yağdanlıktı.  Mantar tıpası parçalandı bende boyadım bu şekilde kullanıyorum. Şimdilik bu şekilde kapı girişinde duruyorlar.

 

Bu da karatahta boyası (chalkpaint) ile boyadığım defterim. Boyayı kendim hazırladım. Siyah akrilik boyasına  kabartma tozu ve birazda tutkal 🙂 Ölçüyü göz kararı ayarladım.  4 yemek kaşığı kadar boyaya yarım paket kabartma tozu, bir çay kaşığı kadar da beyaz tutkal. Tutkal isteğe bağlı. Defterin yüzeyi parlak olduğu için boya tutmaz belki diyerek ilave ettim. 

Çok iyi karıştırılması gerekiyor. Ben pek iyi karıştırmadım biraz pütürlü oldu. Boya kuruduktan sonra ince zımpara ile hafifçe zırmpara Yaptım.  Iki kat boyadım. Ilki boyuna doğru ikincisi enine doğru boyandı.  Ilk denememe göre sonucu beğendim.  Oğluşla bol bol karaladık resimler çizdik. Arta kalan boya ile de Beratın hırpaladığı kara tahtasını bir kat boyadım. 

 

Günün yorgunluğundan olsa gerek sersem gibiyim. Kursun bitmesine nihayet iki hafta kaldı. İstanbul’a Gidiş gelişlerden yakında kurtuluyorum. Beratında artık tahammülü kalmadı. Bugün telefonda Konuşurken neredeyse ağlayacaktı. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s