Hoşgeldin Yaz Ve Temizliği

Sen uzun uzun yaz sonra zil çalmasıyla elin ayağın  dolaşsın bir panik yaşa ‘ vazgeç’ tuşuna bas ve herşey silinsin.  Oldu mu şimdi. Hayır niye bu panik.  Gizli saklı birşey yok ki.  Yaz temizliğiydi, benim tembelliğimdi bir güzel dökmüştüm buraya. Ama gitti işte herşey. 

Zaten kendimi bildim bileli telefon çalması , kapı zilleri hep beni bi gerer. Bi telaş bi panik olurum. Bilinçaltımın derinliklerinde gizlenmiş birşeyler olabilir ama hatırlamıyorum.  Her neyse benim yazmak istediklerim aslında yazının başında da bahsettiğim gibi milli yaz temizliğiydi. Bende o hengâmeye girdim. Halılar kalktı. Dolaplar boşaltıldı. Oraya buraya sokuşturduğum bir sürü gereksiz eşyalar çıktı. Kimi çöpe, kimi meydanlara kimi de ‘bununla birşeyler yaparım’ köşesine gitti.  Bir yandan da beratın ‘parka gitmek istiyorum’  vızıltılarıyla uğraştım.   Herseye rağmen yüzümün akıyla atlattım. 

Ne zaman alındığını bilmediğim hatta o hep oradaydı da ev üstüne kurulmuş diyebileceğim bir ekmek sepetim vardı (varmış).  Elime geçince atmaya kıyamadım. Sağlam ama eskimiş görüntüsü vardı. Eeee o kadar süre tezgahın altında kaderime terk edilmiş olsam bende eskirim herhalde.   İçini beyaza dışını altın rengine boyadım. İçine bir de kendimce motif yaptım.  Aynalığın ( bizde aynalık derler. Hani yatak oda takımında bulunan aynalı masa ) önünde yerini aldı. Içine incik boncuk koydum.  Bence güzel de oldu.  
   
     

Olup olacağı bütün takılarım da bunlar. Alıyorum biri görüp beğendiğinde hemen veriyorum.  Uzun süredir de almamaya karar verdim bu huyumdan dolayı. 

Bunlarda çocukluğumdan beri annelerim ayakkabı dolabında asılı durmaktan renkleri solan, sinek pisliğinden ve kirden tanınmayacak hale gelen alçıdan yapılmış süsler. Atmaya kıyamadım çünkü çocukluğumu hatırlatıyorlar.   

Altın renginde boyadım. Az da sim serptim. Çuval ipiyle duvara Astım. Her gördüğümde eski evimiz, oradaki mutlu günlerimiz aklıma geliyor gülümsememe sebep oluyor 
   

 Ortadaki çerçeveyi de ben yapmıştım. Daha önce  Mini hediyeliklerim yazısında yazmıştım.  

Gözüme sehpaları ve bir kaç eşyayı daha kestirdim.  En kısa zamanda onları da boyayacağım inşallah. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s