Otuzdan Sonra Kendime Yolculuk 

Ekim ayında 33 oluyorum. Ve ben kendimi son bir yıldır tanımaya başladım. Yabancı birini tanır gibi. Tanıdıkça şaşırdım. Tanıdıkça farkındalığım arttı. Kainatı farklı görmeye başladım. Gökyüzünün maviliği bu kadar güzel miydi? Sıkışık binalar arasında tek tük ağaçları kendilerine yuva edinen, her sabah işe giderken ötüşmelerini dinlediğim o kuşlara ne demeli. Nasıl sağır mışım ben böyle. Hem kör hem sağır.  Hep aceleci hep telaşeli. Üzülüyorum geç mi kaldım acaba diye. Geriye dönüp bakıyorum da nasılda boş hırslar edinmişim. Nasılda boşmuşum. hala boşum bomboş. Sadece  boş olduğum gerçeği tokat gibi yüzüme çarpınca  şaşırdım. Etrafıma baktım silüetler değişmeye, sözcükler yerini sükunete bıraktı. Daha az konuşmaya başladım. Önceden yapmadığım birşeyi “dinlemeyi” öğrendim.  Son bir yıl benim için oldukça zorlu geçti ama şükürler olsun ki geçte olsa kendimi bulmaya başladım. Ya bulamadan göçüp gitseydim. 

Anlatmak  isteyipte kelimelere dökemediğim o kadar çok şey var ki.  Birde sadece kendime özel sakladıklarım. Düşündükçe midemde kelebekler uçuşmasana sebep olan düşünceler. Diyorum ya  kendimi şimdi tanımaya başlıyorum işte o tanıma sürecinde sevdiğim Yeni sesler , yeni renkler keşfediyorum. Yıllar önce keşfetseydim acaba böyle heyecanlanır mıydım ki acaba diyorum ama yok  Doğru an bu anmış.  

Az ye, az uyu,az konuş. 

Daha önce okuduğum yazılarda aralara iliştirilmiş ve benim hiç dikkatimi çekmeyen bu söz bir gün dipteyken en dipteyken karşıma çıktı “Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız bu üçünü yapın az ye, az uyu, az konuş ” ne alaka dedim önce ama telefonun notlar bölümüne not etmiştim. Sonra bir gün o notu gördüm  düşünmeye başladım.internette aradım kime ait diye. Anlatılmak istenen nedir diye ? Kendimi bulma yolculuğumda yola çıkma cesareti veren en çok bu söz oldu.  Önce az konuşmaya başladım. Sus dedim kendime. Onu az uyumak takip etti. Az yemeye iki ay önce başladım.  Ve evet birşeyler değişmeye başladı.  Bir sakinlik geldi bana. Duruldum. Eski ben gitti Yen’i bambaşka biri geldi.  Ben bu Yen’i beni daha çok  sevdim.  

Reklamlar

Otuzdan Sonra Kendime Yolculuk ” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s