Bu Bir Başarısızlık Hikayesi

1,5 sene önce yeni bir işe atıldım. Kendi işimi kurdum ama başarısız oldum. Dibe vurdum. 34 yaşına gelmiş biri olarak geriye dönüp baktığımda başarı olarak anlatabileceğim bir şeyim olmadığını görüyorum. Çünkü bana başarı “çocukta yaparım kariyerde” olarak öğretildi. Başarılı kadın denince kafamın içinde canlanan resim, topuklu ayakkabılarıyla şık giyimli bir kadının bir elinde bilgisayarı bir elinde mama kaşığı sakince çocuğunu doyurması oldu. Çünkü annem okumak istediği halde okumasına izin verilmemişti ve onun yapamadığını ben yapmalıydım. Kolumda altın bileziğim olmalı, ayaklarım yere sağlam basmalıydı.  Muhakkak ama muhakkak iyi bir işte çalışmalı, çok çok iyi paralar kazanmalıydım. Evim arabam olmalı. Yazları deniz kenarında, hafta sonları  turlara katılmalı. İstediğim gibi alışveriş yapmalı, hiç bir şeyden mahrum bırakmamalıydım kendimi. Peki bunlar oldu mu hayır.  Peki ben ne oldum bu durumda  dibe vurdum.  Hayaller hayatlar kısmında en başarısız hayatı oynadım kendime.  “Başarılı” olarak gördüğüm kişileri sosyal medya hesaplarına bakıp tırnaklarımı kemirdim. Fesatlık, kıskançlık artık nasıl adlandırılırsa hepsini yaşadım iç dünyamda. Ben neden onlar gibi olamıyorum diye kendime kızdım ki hala kızıyorum.  yani benim sözlüğümde “başarı” kelimesinin açılımı bunlar oldu.

Şu da var hayatımdaki başarısızlıklardan dolayı başkalarını suçladım.  Yahu ne saçmalık  herkes kendi tercihinin sorumlusudur diyebilirsiniz.   Tabi ki saçmalık fakat ben suçluyorum. Suçlamakla geçici bir iç rahatlığı yaşıyorum sadece.  Öğle sıcağında buz gibi suyun ilk yudumunun verdiği ferahlık gibi. Geçici bir rahatlama.

Evde yalnızım şu an bilgisayarı açtım ve yeni yapabileceğim işleri araştırıyorum, notlar alıyorum. Bir yandan klasik müzik açtım. Yıllar önce sırf farklı görünmek için gereksiz yere para harcadığım zamanlarda aldığım klasik müziklerden oluşan cd yi buldum bu sabah.  Belki havam değişir, ilham perisi gelir ” hadi kızım bu günün şanslısı seni seçtim” der ve sihirli değneğiyle şöyle bir dokunup bütün hayatımı kökten  oynatacak hamlesini yapar diye bekliyorum. Filmlerde böyle olmuyor mu? Ressamın ağzında sigarası en büyük eseri olarak gördüğü resmini bitirmeye çalışırken arka fonda hep klasik müzikler olmaz mı? Ya da benim hayal ürünüm mü bütün bunlar?  Ne olursa olsun bekliyorum o periyi. Adı ister şans olsun ister ilham fark etmez. Sihirli güçleri olsun ve hayatıma dokunsun.  Ocakta çayım ve fırında da kekim de var ikram edebileceğim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s